Spotkanie ministrantów i scholi na wspólnym ognisku

Drukuj
Utworzono: sobota, 14, lipiec 2012

Jak można miło spędzić sobotni wieczór

W sobotę po Mszy Św. o godz. 18-tej odbyło się zapowiadane tydzień wcześniej spotkanie przy ognisku ministrantów i scholi.

W podziękowaniu za służbę ołtarza oraz piękne śpiewy podczas liturgii Mszy Św., Ksiądz Proboszcz zaproponował wspólne spotkanie obu grup młodzieży na wieczornym ognisku. Pogoda dopisała i plac za nowo budowanym kościołem stał się w sobotni wieczór miejscem gwarnym i radosnym.

Oprócz wspólnego spotkania przy ognisku były różne gry i zabawy. Największą popularnością cieszyła się siatkówka. Niezależnie od wieku każdy chciał choć przez chwilę pograć w tą grę. Także znaleźli się chętni do pokopania w piłkę nożną oraz osoby grające w lotki.

Dziewczyny próbowały swoich sił w hula-hop. Niestety, próba namówienia Księdza Proboszcza do zaprezentowania jego umiejętności w tej dyscyplinie spełzła na niczym. Ksiądz Proboszcz poszedł w zaparte i nie dał się skłonić do pokazania swego kunsztu w hula-hop. Tłumaczymy to tym, że nie chciał zaszokować innych swoim poziomem utrzymania wirującej obręczy na swoich biodrach ... :-).

Po grach należało coś przekąsić. Nasze Panie Parafianki przygotowały kiełbaski na ognisko, bardzo smaczny bigos, ciastka, napoje a nawet lody. Każdy mógł znaleźć coś smakowitego dla siebie.

Spotkanie zakończyło się późnym wieczorem i gdyby nie nadchodząca burza z pewnością trzeba byłoby naszych ministrantów i chórzystki siłą zapędzać do domów. Z tego widać, że takie wspólne spotkania należy organizować zdecydowanie częściej.

Nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w przygotowaniu tego spotkania.

Poniżej kilka zdjęć ze wspólnego ogniska.

 

 

 

Stowarzyszenie na rzecz budowy kościoła pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Fastach
Organizacja Pożytku Publicznego (OPP) - nr KRS: 0000407392
ul. Szkolna 12/1, 16-002 Dobrzyniewo Duże
biuro[at]franciszekimy.org.pl, www.franciszekimy.org.pl
Konto: 12 8060 0004 0040 0813 2000 0010 , Tytuł wpłaty: "Wpłata na rzecz stowarzyszenia"
 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Stowarzyszenie na rzecz budowy kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Fastach