Kolędnicy 2015

Drukuj
Utworzono: niedziela, 03, styczeń 2016

Radosna tradycja.

W tym roku, w okresie Bożego Narodzenia po raz pierwszy Stowarzyszenie zrealizowało od dawna już planowany pomysł kolędowania po domach w naszej parafii. Głównymi członkami spontanicznie utworzonej grupy kolędniczej byli, jakże by inaczej, nasi chórzyści.

Pomysł kolędowania nie powstał nagle, były już takie przymiarki w latach wcześniejszych ale zawsze "na finale" brakło nam determinacji. W tym roku, głównie dzięki silnej woli członków chóru, wreszcie udało się nam przedsięwzięcie doprowadzić do końca. Kolędowanie odbyło się w dwu terminach, najpierw w niedzielę 27 grudnia oraz w święto Trzech Króli. Chociaż każdego z tych dwu dni chodziliśmy po ponad 6 godzin, ze względów czasowym nie udało się nam odwiedzić wszystkich domów, może, jeśli będzie taka wola Boża zrobimy to w następnym roku.

Od początku chcieliśmy aby nasza grupa była radosna. Dlatego byliśmy przebrani za tradycyjne postacie kojarzone z czasem Bożego Narodzenia. Mieliśmy więc Maryję z Dzieciątkiem, Trzech Króli, Anioła, Diabła, Pastuszków oraz gwiazdę. Towarzyszyły nam instrumenty: akordeon i gitara.

Tworząc grupę i rozpoczynając kolędowanie nie mieliśmy pewności jak zostaniemy przyjęci. Dziecięce grupy kolędnicze nie są czymś niezwykłym lecz grupa dorosłych kolędników nie jest czymś co często się zdarza. Jednak już pierwsze doświadczenia powiedziały nam, jak bardzo podoba się parafianom nasze kolędowanie. Wszędzie byliśmy przyjmowani z życzliwością, sympatią a często spotykaliśmy się z zaskoczeniem i niedowierzaniem. Najbardziej wzruszały nas łzy radości  pojawiające się zwłaszcza u pań bo po raz pierwszy spotykały się z taką tradycją.

Przez nasze kolędowanie przede wszystkim chcieliśmy podzielić się radością z narodzenia naszego Pana Jezusa lecz tradycją jest także dawanie kolędnikom jakiegoś podarunku. Nasza grupa przyjęła zasadę, że ewentualne darowizny  przekażemy na budowę naszej nowej świątyni. Przez dwa dni kolędowania zebraliśmy ponad 5 000,00 zł, które zostały przekazane Ks. Proboszczowi.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy chcieli przyjąć nas do swego domu i często razem z nami śpiewać radosne kolędy. Dziękuję za wsparcie budowy naszej świątyni. Dla nas, kolędników, był to także czas radości i wzruszeń.

Dziękujemy wszystkim członkom grupy kolędniczej. Oto oni:

 1. Janina Apoń
 2. Renata Brzeska
 3. Elżbieta Chyc
 4. Adiran Horba
 5. Krzysztof Jabłoński
 6. Anna Kakareko
 7. Bożena Kiszło
 8. Ewa Łuszczewska
 9. Joanna i Andrzej Sidz
 10. Halina i Stanisław Siemieniako
 11. Teresa Zackiewicz

 

Poniżej zamieszczamy zdjęcia kolędników.

 

 

 

Stowarzyszenie na rzecz budowy kościoła pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Fastach
Organizacja Pożytku Publicznego (OPP) - nr KRS: 0000407392
ul. Szkolna 12/1, 16-002 Dobrzyniewo Duże
biuro[at]franciszekimy.org.pl, www.franciszekimy.org.pl
Konto: 12 8060 0004 0040 0813 2000 0010 , Tytuł wpłaty: "Wpłata na rzecz stowarzyszenia"
 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Stowarzyszenie na rzecz budowy kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Fastach