I Rodzinny Rajd Rowerowy 2014 - relacja

Drukuj
Utworzono: czwartek, 25, wrzesień 2014

 W dniu 21 września 2014 (niedziela) odbył się I Rodzinny Rajd Rowerowy "Fasty 2014". W rajdzie uczestniczyło ponad 100 osób. Podczas Rajdu towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda. Poniżej przedstawiamy relację z Rajdu.

Organizatorem rajdu było Stowarzyszenie na rzecz budowy kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Fastach przy współudziale sołtysa wsi Fasty.
Start nastąpił o godz. 14: spod placu tymczasowej kaplicy na ul. Białostockiej 100 i prowadził zgodnie z ustaloną trasą do drogi serwisowej przy Szosie Warszawskiej a następnie do miejsca postoju przy cmentarzu parafialnym. Przed wyjechaniem na trasę uczestnicy Rajdu założyli na siebie wcześniej przygotowane koszulki z logo Stowarzyszenia. Koszulki zostały przekazane na stałe uczestnikom Rajdu. Niestety, nie spodziewaliśmy się tak dużej frekwencji i nie wszystkim przybyłym na Rajd wystarczyło koszulek. Obiecujemy, że doposażymy się w nie przy następnej imprezie.

 

 

Wydaje się, że koszulki stały się hitem Rajdu.  Cóż, trudno nie przyznać racji, że nasza młodzież prezentuje się w nich ślicznie:

 

Otwarcie rajdu dokonali:  Andrzej Sidz Prezes Stowarzyszenia, ks. Wiesław Manczuk Proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Fastach oraz Renata Brzeska sołtys wsi Fasty.


Zabezpieczenie drogowe rajdu wykonała Komenda Miejską Policji w Białymstoku w postaci jednego motocyklisty i dwu samochodów patrolowych. Policjanci ochraniali rajd przez cały czas jego trwania. Od strony bezpieczeństwa ruchu drogowego rajd był zabezpieczony w sposób bardzo dobry.


Po przybyciu na miejsce postoju uczestniczy rajdu wzięli udział w spotkaniu przy pomniku straceń w lesie w Nowosiółkach (obecnie teren wsi Fasty). Wysłuchali krótkiej informacji o historii tego miejsca wygłoszonej przez jednego z uczestników rajdu profesora historii Jana Snopko oraz złożyli kwiaty i zapalili znicze. Pomodlili się także za dusze wszystkich pomordowanych.

 

Następnie uczestniczy rajdu przygotowali ognisko na polanie przy katolickim cmentarzu parafialnym. Odbyło się pieczenie kiełbasek i spożycie przygotowanych produktów spożywczych. A przyznać trzeba, że stół Rajdowy był obficie zaopatrzony.

 

 

Uczestnicy Rajdu brali czynnie udział w grach i zabawach. Byłą nauka tańca Belgijki oraz Menueta. Dzieci miały oddzielnie przygotowany mały placyk  zabaw pod opieką wyznaczonych osób dorosłych. Młodzież grała w piłkę i badmintona.

 

 

 

Gdy inni się bawili niestrudzony ks. Proboszcz  dbał o to aby drewna do ogniska nie zabrakło

 

Po posiłku i w czasie zabaw uczestnicy mieli czas wspólnego śpiewania piosenek ogniskowych i biesiadnych. Śpiewaniu towarzyszyły gitara i akordeon które zostały przywiezione przez organizatorów rajdu.


Podczas całego rajdu uczestnicy mogli przebywać ze sobą, porozmawiać, mieć czas na pogłębianie relacji w atmosferze spokoju i kontaktu z naturą. Rajd był czasem oderwania się od codzienności i zachęcił do rozwoju wspólnotowości w naszej lokalnej społeczności.


Na zakończenie postoju służby porządkowe zagasiły ognisko i posprzątały miejsce postoju. Wykonano także pamiątkową fotografię wszystkich uczestników rajdu.


Rajd wrócił na miejsce startu o godz. 18:00, tak jak było to zaplanowane w Regulaminie. Na koniec rajdu Prezes Stowarzyszenia podziękował policjantom za wzorowe zabezpieczenie drogowe rajdu oraz wszystkim uczestnikom za aktywny udział w rajdzie.
Na tym rajd zakończono.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i realizacji Rajdu.

Szczególnie dziękujemy Urzędowi Gminy Dobrzyniewo Duże oraz Gminnej Komisji Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym za dofinansowanie Rajdu.

Dziękujemy Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku za profesjonalne zabezpieczenie drogowe Rajdu podczas jego trwania.

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Fastach za udostępnienie sprzętu do gier i zabaw dla najmłodszych uczestników Rajdu.

Także bardzo dziękujemy wszytkom wolontariuszom przygotowującym posiłek, sprzątającym, robiącym zdjęcia i poprzez inne działania wspomagające nasz Rajd.

 

Poniżej pełna galeria zdjęć z rajdu. Zapraszamy do oglądania.

Stowarzyszenie na rzecz budowy kościoła pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Fastach
Organizacja Pożytku Publicznego (OPP) - nr KRS: 0000407392
ul. Szkolna 12/1, 16-002 Dobrzyniewo Duże
biuro[at]franciszekimy.org.pl, www.franciszekimy.org.pl
Konto: 12 8060 0004 0040 0813 2000 0010 , Tytuł wpłaty: "Wpłata na rzecz stowarzyszenia"
 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Stowarzyszenie na rzecz budowy kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Fastach